Loading color scheme

UNICEF

W tej placówce realizowane są działania na rzecz dzieci i młodzieży, uchodźców z Ukrainy finansowane ze środków Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF)

przy wsparciu Miasta Poznania

У цьому закладі проводяться заходи для дітей та молоді, біженців з України, які фінансуються Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ)

за підтримки міста Познань

 

 

 

 

 

 

www.spilnoinpl.org

 

Międzykulturowe warsztaty integracyjne w klasie siódmej.                       

„ Poznajemy się”.

 

W drugim półroczu roku szkolnego 2022/2023  w związku z uczestnictwem we warsztatach klasa 7b podejmowała różnorodne aktywności.

W lutym byliśmy w Muzeum Powstania Wielkopolskiego, wyjście zostało zorganizowane w rocznicę agresji Rosji na Ukrainę. Zwiedziliśmy ekspozycję. Obejrzeliśmy  film dotyczący przebiegu powstania. Dyskutowaliśmy na temat przyczyn i skutków działań zbrojnych, odwołując się do bieżących wydarzeń na Ukrainie.

W marcu poznawaliśmy zasady skutecznej komunikacji interpersonalnej. Szukaliśmy odpowiedzi na pytanie „co ją ułatwia?”: słowa, mowa ciała, postawy i przekonania. Uczniowie w grupach wykonali plakaty w ojczystym języku oraz zaprezentowali je na forum klasy i szkoły.

W kwietniu braliśmy udział w warsztatach w Bramie Poznania: How's The Duke's Family? (dla grup uczących się języka angielskiego). Zapoznaliśmy  się z ważnymi dla Polski wydarzeniami historycznymi Głównym celem warsztatów było rozwijanie umiejętności wypowiedzi w sytuacji, kiedy każdy z uczniów posługuje się językiem dla siebie obcym (j. angielski) oraz trening współpracy i dobrej rywalizacji.

W maju wzięliśmy udział w spektaklu „Alicja w Krainie Czarów”.  Bardzo podobał nam się balet przygotowany przez naszych rówieśników ze Szkoły Baletowej.

W czerwcu planujemy jeszcze ognisko klasowe, ale o tym opowiemy Wam już na fb po 21 czerwca.

GALERIA

 

Międzykulturowe warsztaty integracyjne w klasach trzecich.

Razem bawimy się i uczymy.

 

W drugim półroczu roku szkolnego 2022/2023 klasy trzecie uczestniczyły w warsztatach prowadzonych przez pedagoga szkolnego. Razem bawiliśmy się i wykonywaliśmy rożne zadania ucząc się siebie nawzajem. Warsztaty miały na celu kształtowanie postaw akceptacji odmienności i otwartości oraz wzajemnego szacunku, rozwijanie umiejętności efektywnej współpracy i komunikacji podczas wykonywania zadań, rozwijanie umiejętności dobrej rywalizacji oraz budowanie pozytywnych relacji koleżeńskich.

GALERIA